خرید ملک و قیمت زمین در گرجستان

خرید ملک و قیمت زمین در گرجستان

خرید ملک و قیمت زمین در گرجستان

مالکیت

در گرجستان مالکیت آپارتمان بطور ۱۰۰ درصد به خارجی ها تعلق میگیرد. برای خرید آپارتمان شما نیازی ندارید که اجازه اقامت در این کشور را داشته باشید.

قیمت آپارتمان

چندین شرکت ساختمانی در تفلیس آپارتمانهای نوساز را به متقضیان عرضه میکنند و قیمتها نیز متفاوت است.قیمت واحدهای مسکونی در گرجستان بطور معمول بر پایه دلار امریکا محاسبه میشود.

شرکت آکسیس Axis آپارتمانهایش را در منطقه واکه از متری ۱۱۴۰ دلار تا متری ۱۶۰۰ دلار عرضه میکند. در منطقه سابورتالو قیمت آپارتمانهای این شرکت متری ۸۵۰ دلار تا متری ۹۰۰ دلار میباشد.

شرکت آرسی Arci در مناطق اولاباری، ارتاچالا و واکه واحدهای مسکونی عرضه میکند. در ارتاچالا قیمت هر متر مربع از ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار، در اولاباری از ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار و در واکه از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار میباشد. کوچترین واحد مسکونی این شرکت در ارتاچالا ۳۹ متر مربع، در اولاباری ۵۱ متر مربع و در واکه ۷۸ متر مربع میباشد.

شرکت دکسوس Dexus در مناطق دیدی دیقومی و سامگوری آپارتمان عرضه میکند. قیمت هر متر مربع در دیدی دیقومی ۵۱۵ دلار و در سامگوری ۴۸۰ دلار است.

آپارتمانهای عرضه شده بدون نازک کاری و کفپوش هستند و شرکت ساختمانی تنها عملیات سفت کاری را انجام میدهد.

وام مسکن

بانکهای گرجستان برای خرید مسکن به شما وام میدهند. چنانچه در گرجستان شاغل باشید و حداقل درامد ماهانه شما ۹۵۰ لاری باشد ممکن است تا ۱۰۰ درصد قیمت آپارتمان را بتوانید وام بگیرید در غیر این صورت تا حداکثر ۸۰ درصد قیمت اپارتمان ممکن است به شما وام پرداخت شود. حداقال دوره بازپرداخت وام ۶ ماه و حداکثر ۱۰ سال میباشد. نرخ بهره اگر وام دریافتی به دلار باشد و مدت بازپرداخت ۵ سال یا کمتر، ۱۶ درصد محاسبه میشود. و برای دور ه های طولانی تر نرخ بهره از ۱۳٫۲۵ تا ۱۵ درصد محاسبه میشود. اگر وام دریافتی از بانک به لاری باش د نرخ بهره حداقل ۱۶ درصد خواهد بود و تا ۱۹ درصد هم ممکن است برسد.

اجازه اقامت

در گرجستان با خرید ملک به کسی اقامت داده نمیشود. این شایعه که اگر ملکی با حداقل فلان قیمت خریداری کنید برای شما کارت اقامت گرجستان صادر میشود، به هیچ وجه صحت ندارد. در واقع واسطه هایی که این املاک را میفروشند از مبلغ کمیسیون دریافتی ممکن است هزینه گرفتن اجازه اقامت شما را تامین کنند. در اینجا یک تذکر مهم را لازم میدانم که کار گرفتن اجازه اقامت گرجستان را به کسی بسپارید که به توانایی و صداقت او اطمینان داشته باشید چون اگر با روشی نادرست برای گرفتن اقامت اقدام شود برای تمدید اقامت با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

متوسط قیمت خرید زمین در تفلیس – منطقه تفلیس قدیم – کرتسانیسی – ارتاچالا old tbilisi – krtsanisi-orta

Old Tbilisi ( تفلیس قدیم ) :

این قسمت از شهر تفلیس که شامل خیابانهای سنگفرش شده ، رستورانهای سنتی و مدرن ، کافی شاپها و مناطق تاریخی و دیدنی تفلیس می باشد شمل منطقه ایست که از میدان لیبرتی تا میدان اروپا را شامل می شود .قلعه تارخی نارین قلعه ( بیشتر بدانید :نارین قلعه ) ، حمام شاه عباسی ، مسجد قدیمی و … در این منطقه قراردارد .

از شرق به ایسانی و چوگورتی از شمال به دیدوبه ، واکه و سابورتالو و از غرب به اقرو کانا محدود می شود.

درصورت سرمایه گذاری مناسب برای رستوران سنتی و کافی شاپ ممنطقه مناسبی به نظر میرسد.

Krtsanisi-ortachala ( کرتسانیسی – ارتاچالا ) :

جنوب الد تیبیلیسی ، شمال شاونابادا و غرب ایسانی واقع شده است .

منطقه متوسط کمترین قیمت ( متر مربع – لاری ) متوسط بیشترین قیمت ( متر مربع – لاری )
تفلیس قدیم ( old Tbilisi   ) ۱۶۸ ۳۶۰
کرتسانیسی – ارتاچالا ( ortachala – krtsanisi ) ۱۳۶ ۱۶۸

تمقا Temqa

از لحاظ جغرافیایی از جنوب به نادزالادوی و دیدوبه از شمال به گلدانی از غرب به دیقومی و از شرق به موخیانی محدود می شود . با توجه به نزدیک بودن به دیدوبه دسترسی خوبی به ایستگاه اتوبوس و مترو دارد.

نادزالادوی Nadzaladevi

از لحاظ وسعت یکی از بزررگترین مناطق تفلیس محسوب می شود.از شمال به موخیانی ، تمقا و دیقومی محدود می شود .از غرب به دیدوبه از جنوب به چوگورتی و ایسانی و از شرق به لیلو محدود می شود .

گلدانی Gldani

یکی از مناطق حاشیه شمالی تفلیس محسوب می شود .از جنوب به تمقا و دیقومی از شرق به موخیانی محدود می شود

موخیانی Mukhiani

جزو مناطق حاشیه ای شمالی تفلیس محسوب می شود .از غرب به تمقا و گلدانی و از جنوب به نادزالادوی محدود می شود .

برای دیدن نقشه متروی تفلیس کلیک کنید : مترو تفلیس

 

جدول متوسط قیمت زمین

 

منطقه متوسط کمترین قیمت

( متر مربع – لاری )

متوسط بیشترین قیمت

(متر مربع لاری )

تمقا – نادزالادوی

(Temqa – Nadzaladevi )

۶۰ ۱۱۴
گلدانی – موخیانی

( Gldani – Mukhiani )

۴۸ ۷۵

متوسط قیمت خرید زمین در تفلیس – منطقه ایسانی و سامگوری مرکزی Isani – Samgor

ایسانی :

از شمال به نادزالادوی و چوگورتی از غرب به الد تیبیلیسی و گرتسانیسی و از جنوب به شاونابادا و از شرق به سامگوری و لیلو محدود می شود. منطقه ای متوسط و معمولی به حساب می آید و به واسطه نزدیک بودن ایستگاههای مترو ( ایسانی و آولاباری ) جای بدی برای زندگی نیست .به مراکز توریستی مثل کلیسای سامبا و متخی نیز دسترسی خوبی دارد.

برای دیدن نقشه ایستگاههای مترو کلیک کنید : مترو تفلیس

سامگوری :

از شرق به فرودگاه و لیلو از شمال به ایسانی و نادزالادوی و از جنوب به شاونابادا محدود می شود .به ایستگاه مترو دسترسی دارد.

 

لیلو :

قبلا در درباره بازار لیلو صحبت کردیم .برای خواندن مطلب کلیک کنید .بازار لیلو

لیلو یکی از مناطق حاشیه ای تفلیس محسوب می شود .

از شمال به موخیانی از غرب به ایسانی و سامگوری و از جنوب به فرودگاه تفلیس محدود می شود.از میدان واگزال برای بازار لیلو دسترسی وجود دارد .

منطقه متوسط کمترین قیمت

( متر مربع – لاری )

متوسط بالاترین قیمت

( متر مربع لاری )

ایسانی – سامگوری مرکزی

( samguri cemtral – isani )

۶۰ ۱۱۴
ماخاتا پلاتو

(makhata plato )

۹۵
لیلو بزرگ – لیلو پاتارا

(didi lilo- parata lilo)

۴۸ ۵۳

متوسط خرید قیمت زمین در تفلیس – منطقه دیدگوری ( Didgori )

 

با توجه به اینکه یکی از مهمترین سوالات مراجعین قیمت قیمت زمین و آپارتمان در گرجستان می باشد ، پاریشا گروپ اطلاعات خود در مورد زمین و مسکن در گرجستان را به اشتراک می گذارد.

این منطقه شامل اقرو کانا – تسکنتی – شاونابادا- کیکتی تساوکیسی می باشد .تمامی این نواحی در جنوب غرب تفلیس متمایل به مرکز واقع شده است .

اقرو کانا : شرق الد تیبیلیسی – شمال شیندیزی – غرب تساوکیسی -جنوب واکه واقع شده است.

تسکنتی :شمال کجوری و تساوکیسی -شرق آخالدابا واقع شده است و جزو مناطق مرزی شهر تفلیس است .

شاونابادا : جنوبی ترین منطقه تفلیس به حساب می آید.غرب فرودگاه تفلیس -جنوب سامگوری ایسانی – شرق شیندیزی و تاباخملا واقع است . این منطقه نیز جزو مناطق مرزی تفلیس می باشد.

کیکتی – تساوکیسی : شمال کجوری و تاباخمالا -جنوب واکه -واقع شده است .

غیر از اقرو کانا و تسکنتی که مناطق متوسطی در تفلیس محسوب می شود سایر مناطق مذکور جزو مناطق متوسط به پایین تفلیس محسوب می شوند.

 

غیر از اقرو کانا و تسکنتی که مناطق متوسطی در تفلیس محسوب می شود سایر مناطق مذکور جزو مناطق متوسط به پایین تفلیس محسوب می شوند.

منطقه متوسط کمترین قیمت ( متر مربع – لاری ) متوسط بالاترین قیمت ( متر مربع لاری )
اقروکانا  Oqrokana ۹۵
تسکنتی (  Tskneti  ) ۷۵ ۹۵
شاونابادا ( Shavnabada ( ۶۰ ۷۵
کیکتی – تساوکیسی ( tsavkisi – kiketi ) ۴۸ ۵۳

متوسط قیمت خرید زمین در تفلیس – مناطق دیدوبه و چاگورتی ( didube- chagureti )

دیدوبه :

یکی از مناطق مرکزی شهر تفلیس محسوب می شود.دسترسی خیلی خوبی به مترو و ایستگاههای اتوبوس درون شهری و برون شهری دارد.به خیابان مرجانیشویلی و میدان واگزال نیز دسترسی خوبی دارد.در کل منطقه شیکی محسوب نمی شود اما دسترسی خوبی به سایر مناطق تفلیس دارد.

 

از لحاظ جغرافیایی جنوب دیقومی – شرق دیقومی ویلیج و سابورتالو – شمال الد تیبیلیسی – غرب چاگورتی و نادزالادوی واقع شده است .

چاگورتی :

مرکز شهر واقع شده است .دسترسی آن به مترو اتوبوس مانند دیدوبه نیست .جنوب نادزالادوی و دیدوبه -شرق سابورتالو و واکه – شمال الد تیبیلیسی و ایسانی واقه شده است .این منطقه نیز منطقه شیکی محسوب نمی شود.

متوسط مبلغ خرید زمین در منطقه دیدوبه – چاگورتی

منطقه متوسط کمترین قیمت

(متر مربع – لاری)

متوسط بیشترین قیمت

(مترمربع – لاری)

دیقومی – دیدوبه

 Didube) – Dighomi)

۹۵ ۱۶۸
چاگورتی ((Chagureti ۷۵ ۱۴۱

متوسط قیمت خرید زمین در تفلیس – منطقه واگه سابورتالو

این منطقه در غرب تفلیس واقع شده است .یکی از محلات جدید سازو متوسط به بالای تفلیس است .نسبت به سایر مناطق تفلیس از امکانان بسیار خوبی برخوردار است.

سابورتالو شمال منطقه واگه ، جنوب منطقه دیقومی ویلیج و غرب منطقه دیدوبه واقع شده است .به مترو و ایستگاه اتوبوس دسترسی خوبی دارد .

واگه جنوب منطقه سابورتالو غرب قسمت قدیم تفلیس و شرق تسکنتی واقع شده است . این منطقه نیز یکی از مناطق بسیار خوب تفلیس برای زندگی محسوب می شود.سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در این منطقه قراردارد.یک مجموعه ورزشی بزرگ نیز در این منطقه قراردارد.از مهمترین خیابانهای این منطقه چاچاوادزه می باشد که تعدادزیادی از دانشگاههای تفلیس در این خیابان واقع شده است.

هردو منطقه به مرکز خرید و مرکز شهر دسترسی خوبی و محل بسیار مناسبی برای زندگی هستند

دیقومی ویلیج : شمالغرب تفلیس واقع شده است . از مرکز تفلیس فاصله دارد.از جنوب به سابورتالو و از شرق به دیقومی مرتبط می شود .برای دسترسی به این منطقه از دیدوبه به آن اتوبوس پیش بینی شده است . دیدوبه یکی از ایستگاههای ایستگاههای متروی پرتردد تفلیس است .

 

منظقه کمترین قیمت (مترمربع-لاری) بیشترین قیمت (مترمربع-لاری)
واکه (vake) ۱۱۴ ۳۶۰
سابورتالو (saburtalo) ۱۰۸ ۲۳۲
دیغومی بزرک
(Didi Dighomi)
۶۰ ۷۵
ویلیج دیغومی
(village dighomi)
۶۰ ۷۵

اتباع خارجی نیز از این پس می توانند در گرجستان زمین کشاورزی بخرند.

 

۲۶ ژوئن دادگاه قانون اساسی گرجستان بنابه درخواست یک شهروند دانمارکی در برابر پارلمان گرجستان راضی شد که تبصره اول از بند چهارم قانون مالکیت زمین کشاورزی را حذف نماید.

بر اساس مقررات قبلی، زمین های کشاورزی می توانست به مالکیت شهروندان گرجستان و اشخاص حقوقی ثبت شده در گرجستان درآید. اما اکنون با تفسیر جدید قانون اتباع خارجی و اشخاص حقوقی خارجی با توجه به خط اول دوازدهم و سیزدهم از ماده قانونی می توانند زمین کشاورزی را در خاک گرجستان به تملک خود درآورندو یا به ارث ببرند . همچنین براساس بند یازده اتباع خارحی و اشخاص حقوقی خارجی که زمینها و مزرعه های کشاورزی را دراختیار دارند می توانند ۶ ماه پس از ثبت آن به نام خود، به افراد گرجی یا اشخاص حقوقی گرجی واگذار نمایند.

hassan

The author didn't add any Information to his profile yet.

2 Comments

  • هادی حنیفی۳۱٫ فروردین, ۱۳۹۷

    سلام دست شما درد نکنه خیلی کامل در مورد تفلیس توضیح دادین . بنده دو سه بار اومدم تفلیس برا خرید زمین موفق نشدم کار بنده پیمانکاری ساختمان ه اگه زمینی در قسمت واکه دارین برام قیمت و مشخصات زمین و بفرستین مننون میشم . حنیفی

  • حمیدرضا هیزمی۰۴٫ اردیبهشت, ۱۳۹۷

    سلام من هم اکنون در ایروان زندگی میکنم برای تحصیل بهتر فرزندانم میخواهم در تفلیس خونه بخرم و بتوانم به روشهای موجود اقامت بگیرم با هدف گرفتن اقامت دایم و پاسپورت گرجی در منطقه سابور تالو

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *