دیوید گارجا

دیوید گارجا

دیوید گارجا

دیوید گارجا در شرق گرجستان در منطقه کاختی در ۶۰ کیلومتری از شهر تفلیس واقع شده است، ، این مجموعه مذهبی در فلات اوری در نزدیکی مرز گرجستان و آذربایجان قرار گرفته است. شامل مجموعه ای از ۱۹ صومعه قرون وسطی با حدود ۵۰۰۰ حفره برای راهبان است. کاوش های باستان شناسی در این منطقه بقایایی از مکان انسان های اولیه در عصر برنز و آهن را در این منطقه اثبات کرده اند. این مجموعه در لیست انتظار برای ثبت در میراث جهانی یونسکو است. پدر روحانی گارجا (یکی از سیزده پدر آشوری) در نیمه اول قرن ششم میلادی این مکان صخره ای غار شکل را پیدا کرد و به همراهی شاگردانش آن را به صومعه لاورا تبدیل کرد .

صومعه دیوید گارجا – صومعه سنت دیوید لاورا

در قرن ۱۱ میلادی صومعه  با حیاط ، سلول های جدید، آشپزخانه و کلیسا گسترش یافت. به زودی پس از آن استخر، کانال ها و مخازن اضافه شدند. در قرن های ۱۱ تا ۱۳ میلادی، همزمان با اوج پادشاهی گرجستان، دیوید گارجا به بالاترین سطح پیشرفت خود رسید. در آن زمان صومعه های جدید  Udabno، Bertubani و Chichlhituri احداث شدند. در قرن ۱۲ میلادی این منطقه  تبدیل به مرکز فرهنگی و آموزشی کل شرق گرجستان می شود اما در قرن ۱۳ میلادی، در زمان تهاجم مغول ها، صومعه ها غارت و ویران شدند.

دیوید گارجا

صومعه سنت دیوید لاورا در مجموعه دیوید گارجا

کلیسای غار شکل

این کلیسا همان طور که در تصاویر می بینید، غاری  در زیر صخره ای عظیم در این منطقه است.

دیوید گارجا

کلیسا غار شکل در دیوید گارجا

کلیسای کوچک رستاخیز

این ساختمان کوچک، کلیسای کوچک رستاخیز است که در بالای رشته کوه گارجا و در آغاز مسیری است که به صومعه غار شکل ادابنو ختم می شود. مرز با آذربایجان فقط چند متر از این محل فاصله دارد.

دیوید گارجا

کلیسای رستاخیز در دیوید گارجا

صومعه غارشکل اودابنو

صومعه اودابنو (Udabno) که در ارتفاع بالاتری از صومعه قرار دارند شامل نقاشی هایی از قرن هشتم میلادی به بعد (حدود ۱۳۰۰ سال پیش) هستند. غارهای اودابنو (Udabno) به خاطر نقاشی های دیواری آن معروف هستند که قدمت آن ها تا پایان قرن ۱۲ میلادی است. نقاشی های هزار ساله در اودابنو نقاشی هایی از کتاب مقدس مانند “شام آخر” و “تجلیل از صلیب” هستند.

دیوید گارجا

صومعه اودابنو در دیوید گارجا

دریاچه نمک

دیوید گارجا

دریاچه نمک دیوید گارجا

Honarvar

The author didn't add any Information to his profile yet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *