گردشگران گرجستان در مارس ۲۰۱۸

گردشگران گرجستان در مارس ۲۰۱۸

گردشگران گرجستان در مارس ۲۰۱۸

براساس داده های اداره ملی توریسم گردشگران گرجستان در مارس ۲۰۱۸ ، ۵۷۸ هزار و ۵۱۴ مسافر بین المللی وارد گرجستان شدند که در مقایسه با سال قبل با ۲/۱۳ در صد رشد همراه بوده است.همچنین مقدار گردشگرانی که در گرجستان بیش از ۲۴ ساعت وقت گذرانده اند به ۲۹۲,۰۱۷ نفر رسید که به نسبت سال ۲۰۱۷ با ۳۳ درصد رشد همراه بوده است.

در ماه مارس سال ۲۰۱۸ بیشترین بازدید کنندگان از گرجستان به شرح زیر است :

آذربایجان ۱۳۳,۴۴۸ بازدید کننده
ارمنستان ۱۰۹,۳۷۱ بازدید کننده
ترکیه ۱۰۰,۷۲۱ بازدید کننده
روسیه۹۱,۵۲۹ بازدید کننده
ایران ۵۸,۸۲۸ بازدید کننده.

همچنین میزان بازدیدکنندگان اروپایی نیز در این ماه با افزایش همراه بوده است:

بریتانیا ( ۷۴% +)
آلمان ( ۴۷%+)
لیتوانی ( ۴۵%+)
لتونی ( ۳۵%+)
فرانسه ( ۲۵%+)

آمار بازدیدکنندگان دیگر کشورها از گرجستان در ماه مارس ۲۰۱۸

علاوه بر آن میزان بازدید کنندگان خارجی در گرجستان از اسراییل (۷۸% +)، چین ( ۶۲% +) ، هند (۴۳% +)  و آمریکا ( ۳۵% +) افزایش یافته است.از ماه ژانویه تا ماه مارس سالجاری یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۶۱ مسافر بین المللی وارد گرجستان شده اند که در قیاس با مدت مشابه سال قبل با ۱۵٫۵ درصد افزایش همراه بوده است.همچنین بر طبق داده های سه ماهه شمار توریست ها که در گرجستان بیش از ۲۴ ساعت وقت گذرانده اند ۲۸٫۲ درصد رشد داشته است.

ایران مشتری نوروزی گرجستان

بررسی اطلاعات مربوط به گردشگران خارجی وارد شده به گرجستان در ماه مارس نیز نشان از رشد چشمگیر تعداد این گردشگران به‌ خصوص از سوی اتباع کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان دارد. عمده دلیل افزایش تعداد گردشگران خارجی این دو کشور را نیز می‌توان نوروز دانست (فرهنگ مشترک میان کشورهای همسایه). نگاهی به آمار نشان می‌دهد بیش از ۵۸ هزار نفر از ایرانیان در طول ماه مارس از این کشور دیدن کرده‌اند و این آمار در مورد جمهوری آذربایجان ۱۳۳ هزار نفر بوده است.

Honarvar

The author didn't add any Information to his profile yet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *