حمایت صندوق بین المللی پول از گرجستان

حمایت صندوق بین المللی پول از گرجستان

حمایت صندوق بین المللی پول از گرجستان

حمایت صندوق بین المللی پول از گرجستان عنوان موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

آشنایی با صندوق بین المللی پول

صندوق بین‌المللی پول بر اجرای سامانه پولی بین‌المللی نظارت دارد. صندوق بین‌المللی پول، یکی از معتبرترین منابع ارزیابی و پیش‌بینی وضعیت اقتصادی جهان محسوب می‌شود.صندوق یک نهاد پولی مستقل جهانی است که در سال ۱۹۴۵ بوجود آمد و هیچ ارتباط تشکیلاتی با سازمان ملل ندارد.

این سازمان اهداف مهمی چون بسط همکاری بین‌المللی در زمینه مسائل پولی و رفع محدودیت‌های ارزی، تثبیت نرخ‌های ارز، و تسهیل کارکرد نظام پرداخت‌های چند جانبه بین کشورهای عضو را دنبال می‌کند.

حمایت صندوق بین المللی پول از گرجستان

صندوق بین المللی پول دومین بازنگری در تمدید تسهیلات سرمایه گذاری که سال گذشته تایید شده بود را مورد بررسی مجدد قرار داد. طی این قرارداد گرجستان مبلغ ۲۸۵٫۳ میلیون دلار طی سه سال دریافت می کند.پس از آنکه دومین بررسی هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول مورد تایید قرار گرفت، گرجستان در طول سال جاری ۴۳٫۶ میلیون دلار دریافت می کند.

رشد اقتصادی گرجستان در چارچوب همکاری با صندوق بین المللی پول

کومشیویلی گفت : رشد اقتصادی گرجستان در سال ۲۰۱۷ ، ۵ درصد بوده است که این نرخ بالاتر از میزان پیش بینی شده بوده و عمدتا ناشی از افزایش فعالیت در بخش خصوصی بوده است . وی افزود بیش از  ۳۹۰۰۰ شغل جدید ایجاد شده  و حجم معاملات بخش خصوصی ۱۹ درصد افزایش یافت است.

کومیشویلی گفت: این برنامه که در همکاری با صندوق بین المللی پول اجرا می شود، کاملا بر اساس برنامه اصلاحات چهارگانه دولت گرجستان است. صندوق بین المللی پول به طور کامل با برنامه اصلاحات سیاسی کشور و سیاست اقتصادی گرجستان موافق است. تکمیل موفقیت آمیز دومین نظرسنجی نشان می دهد که صندوق بین المللی پول از سیاست اقتصادی دولت گرجستان حمایت می کند.

وزیر گفت که اعتماد سرمایه گذاران نسبت به محیط کسب و کار گرجستان بیشتر می شود و این امر به جذب سرمایه های مستقیم خارجی بیشتر کمک می کند.

Honarvar

The author didn't add any Information to his profile yet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *