فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

By / 10 ماه ago / اقامت, اقتصادی / No Comments
فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

اقتصاد گرجستان بر پایه حمل و نقل استوار است. بین ۶۵ تا ۹۵ درصد از محموله هایی که توسط کشتی حمل میشوند در این کشور بارگیری میشوند. شیوه های جدید حمل و نقل میتوانند هوایی تازه را به رگهای این مسیر کهن که شرق را به غرب متصل کرده است بدمد .در این مطلب فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل گرجستان را معرفی خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در بنادر

دولت گرجستان به منظور رشد اقتصادی و استفاده از پتانسیلهای بالقوه این کشور در حال اجرا پروژه های زیربنایی در مقیاس بزرگ است. بدین منظور،پیوستن به پروژه ساخت بندر جدید “ آناکلیا Anaklia”، که دروازه ای برای اتصال آسیای مرکزی و قفقاز به سایر کشورهای جهان است اهمیت ویژه ای دارد.

در اگوست ۲۰۱۴ دولت گرجستان با ارسال یک دعوتنامه سراسری “EOI” تصمیم خود را برای ساخت و توسعه بندر آناکلیا جدید بر روی دریای سیاه اعلام کرد. این بندر در ۹ فاز ساخته و به تدریج تکمیل خواهد شد و در نهایت به ظرفیت ۱۰۰ میلیون تن بار در سال خواهد رسید.

کل هزینه پروژه ۲،۵ میلیارد دلاراست که از این میزان ۵۸۶ میلیون دلار در طول فاز اول سرمایه گذاری خواهد شد. دولت گرجستان با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار به طور قابل توجهی دراین پروژه مشارکت داشته است که این مشارکت شامل ۱۰۰۰ هکتار زمین برای ساخت بندر و منطقه آزاد صنعتی و همچنین احداث راه آهن و جاده سازی برای رفت و آمد به این منطقه می باشد .

مزایای ساخت بندر آناکلیا

ساخت بندر آناکلیا شرایط مطلوبی برای توسعه خدمات لجستیک و صنعتی برای گرجستان و همسایگان آن ایجاد خواهد کرد. همچنین ساخت این بندر جدید فرصتی است برای گسترش خدمات ارزش افزوده و باعث افزایش قابل توجه حمل و نقل بین المللی از طریق گرجستان خواهد شد.

فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

بنادر/ فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

لجستیک کانتینرها

دولت گرجستان فرصت های سرمایه گذاری قابل توجهی را در بخش تولید صنعتی فراهم کرده است، که در حال حاضر کمک به تولید ناخالص داخلی این کشور به میزان ۱۲ درصد است و از سال ۲۰۰۷تا کنون بیش از۱/۲ میلیارد دلار دراین بخش سرمایه گذاری کرده است. توجه دولت گرجستان به این بخش فرصت مناسبی است برای تولید کنندگان و دسترسی به بازار اروپا برای صادرات به کشورهای اروپایی.

بنابراین دولت گرجستان،با کمک کارشناسان بین المللی و بومی، در حال انجام پروژه تجزیه و تحلیل دقیق بخش های رقابتی در جهت پیدا کردن راه های تحریک جریان سرمایه گذاری، جذب فن آوری های جدید و دانش و ایجاد تولید با ارزش افزوده بالا در کشور است.

گرجستان حساب ویژه ای برای سرمایه گذاری در تجارت بین اروپا، منطقه دریای خزر، آسیای مرکزی و چین در آینده باز کرده است. زیرا این کشور کوتاه ترین مسیر بین دریای سیاه و دریای خزر است. سیستم حمل و نقل گرجستان یک حلقه پیوند مهم از مسیر”جاده ابریشم” است .

پیش بینی های فوق، فرصتی قابل توجه برای توسعه انبارها، کانتینرها و مراکز تدارکات خواهد بود. حجم کل فضای انبار مورد نیاز در گرجستان حدود ۱٫۸ میلیون متر مربع است که حدود ۱٫۲ میلیون متر مربع از این فضا تامین شده و مابقی قابل واگذاری است.

اکثر فضای مورد نیاز که حدود ۶۱ درصد از کل فضای مورد نیاز است در شهر تفلیس، و بقیه فضاها درشهرهای باتومی ۲۳ درصد، پوتی ۱۰ درصد، و روستاوی۶درصد مورد نیاز است.

فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

کانتینر ها/فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل

Honarvar

The author didn't add any Information to his profile yet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *