گردش در تلاوی

گردش در تلاوی

گردش در تلاوی

تلاوی به عنوان مرکز ایالت کاختی شهری است پر از منظره های زیبای کوهستانی صومعه های باستانی، معماری زیبا و نیز دره های شگفت انگیز.تلاوی به غیر از جنبه توریستی به عنوان مرکز شراب سازی گرجستان نیز شناخته شده است. شهر بزرگ نیست اما گردش در تلاوی جذاب خواهد بود.

بازدید از قلعه باتونیس

این قلعه یکی از برترین بناهای سلطنتی قرون وسطی در تلاوی است.این بنا در قرن هفدهم توسط آرچیل ساخته شد و در طول قرن های ۱۷ و ۱۸ میلادی محل سکونت پادشاهان بود. این محل در نیمه دوم قرن ۱۸ توسط پادشاه ارکلی دوم گسترش داده شد. این قسمت را موزه ای کرده اند که در آن بازدید کنندگان می توانند محل زندگی، اتاق خواب ها، شمشیر و تاج او را ببینند.

گردش در تلاوی

قلعه باتونیس/گردش در تلاوی

بازدید از درخت غول پیکر

این درخت نزدیک به یک قرن عمر دارد و یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین جاذبه های تلاوی است.این درخت نوعی چنار است که ۱۲ متر عرض و ۴۶ متر ارتفاع دارد.

گردش در تلاوی

درخت غول پیکر/گردش در تلاوی

استراحت در پارک نادیکاری

وقتی از پیاده روی خسته شدید میتوانید در پارک نادیکاری استراحت کنید. از طبیعت زیبا، تئاتر در هوای باز، مسیرهای پیاده روی و نمایشگاه های شهری لذت ببرید.

گردش در تلاوی

پارک نادیکاری/گردش در تلاوی

بازدید از موزه شراب

در این موزه علاوه بر بازدید از مارک های معروف تمام مراحل ساخت شراب گرجی نیز به تصویر کشیده است.

گردش در تلاوی

موزه شراب/گردش در تلاوی

جستجو در کاخ چاوچاوازده

خاندان سلطنتی چاوچاوازده برای اولین بار در قرن ۱۵ در گرجستان رسمیت یافت. الکساندر چاوچاوازده یکی از مهمترین شخصیت های تاریخی گرجستان است.وی  شاعر برجسته گرجی، خیرخواه عمومی و شخصیت نظامی بود و به عنوان پدر سرزمین پدری شناخته شد. وی همچنین از سوی کلیسا به درجه قدیسی رسید.

در ۹ کیلومتری شهر تلاوی کاخ و خاطرات و سبک زندگی خانواده سلطنتی قرن نوزدهم قابل رویت است.این کاخ دارای گیاهان غیر معمول و درختان باستانی است.

گردش در تلاوی

کاخ چاوچاوازده /گردش در تلاوی

Honarvar

The author didn't add any Information to his profile yet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *