موج اعتراضات در گرجستان

موج اعتراضات در گرجستان

موج اعتراضات در گرجستان

موج اعتراضات در گرجستان پس از یورش های اخیر به برخی از کلوب های شبانه در این شهر شدت گرفته است.بنا بر گزارش وزارت کشور در هجوم نیروهای امنیتی گرجستان هشت قاچاقچی مواد مخدر بازداشت شده و این در حالی است که رسانه ها از بازداشت ۷۰ نفر خبر دادند.صد ها تن از جوانان معترض پایتخت گرجستان، در محاصره پلیس ضد شورش تفلیس هستند.

بازداشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده گرجستان

بنا به این گزارش ، اعتراض جوانان به خشونت کشیده شده و پلیس چند تن از حاضران این تظاهرات اعتراض آمیز از جمله «زوراب جاپاریدزه» رئیس حزب ‘گیرچی ‘ که در صدد طرح نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آتی گرجستان است را بازداشت کرده است.

دعوت جوانان به شورش از طریق شبکه های اجتماعی

فعالان شبکه های اجتماعی گرجستان، از طریق این شبکه جوانان را به حمایت از این تظاهرات اعتراض آمیز در مقابل پارلمان دعوت می کنند . این اعتراضات از میدان آزادی تا ایستگاه مترو روستاولی ادامه پیدا کرده است .پلیس گرجستان بامداد امروز عملیات ویژه با هدف بازداشت قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر در دو کلوپ شبانه معروف ‘ باسیانی ‘ و ‘گالری ‘ شهر تفلیس انجام داد و به گزارش وزارت کشور گرجستان در جریان آن هشت نفر از فروشندگان مواد مخدر بازداشت شده اند .

مرگ چند جوان بر اثر استفاده از مواد مخدر در کلوپ های شبانه

عملیات ویژه پلیس گرجستان در کلوب های شبانه موجب واکنش گسترده در شبکه های اجتماعی گرجستان شده است . بنا به این گزارش ، عملیات ویژه پلیس گرجستان در پی حوادث اخیر و جان باختن چند جوان بر اثر استفاده از مواد مخدر در یکی از کلوپ های شبانه تفلیس ، انجام گرفت . این در حالی است که گئورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان به تازگی اعلام کرده دولت این کشور اقدام قاطعانه نسبت به قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر به کار خواهد گرفت .

خواسته های معترضین چیست؟

معترضین خواستار سه چیز هستند: اول – استعفای نخست وزیر گئورگی کویریکاشویلی؛ دوم – استعفای گئورگی گاخاریا، وزیر امور داخلی گرجستان ، سوم – مجازات همه افراد مسئول عملیات ویژه در ۱۲ ماه می؛ چهارم – حزب رویای گرجستان مسئولیت سیاسی این عملیات را برعهده گیرد.

Honarvar

The author didn't add any Information to his profile yet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *